Kapitány és katona - A világ túlsó oldalán
|
est.hu:
7/10
|
olvasói:
9/10 (8)
A Galapagos-szigetek nevének hallatán a legtöbb embernek az evolúció jut eszébe. Esetleg a 13 féle Darwin-pinyty vagy az óriásteknősök. Az Ecuadorhoz tartozó, néhány tucat embernek otthont adó, 19 szigetből álló szigetcsoport "az utolsó földi paradicsom", a "természetkedvelők Mekkája", számos állatfajnak - tengeri leguánoknak, oroszlánfókáknak stb. - nyújt menedéket.
Vagyis nyújtott egészen 2003-ig. Három éve ugyanis - a szigetek történetében először - egy filmes stáb jelent meg Galapagoson és Russel Crowe hegedülni kezdett.
 
Crowe (Gladiátor) kizárólag a film miatt tanult hegedülni, és a forgatás végén bevallotta, hogy ennél nehezebb dolgot film kedvéért még nem kellett csinálnia. Nemcsak Crowe, de a jelmeztervező(k) is megdolgoztak a pénzükért, hiszen a forgatás során 2000 jelmezt használtak fel.
 
A napóleoni háborúk idején játszódó filmben Crowe egy hajóskapitányt - Jack Aubrey - alakít és ezért nemcsak hegedülni kellett megtanulnia, de el kellett sajátítania azokat a készségeket, amit a korabeli Brit Királyi Flotta kapitányának tudnia kellett. Mikor Aubrey  hajója és legénységének egy része egy támadás során súlyosan megsérül, a kapitánynak el kell döntenie, hogy a támadók nyomába ered, vagy  sebeit nyalogatva visszavonul. Aubrey végül az előbbi mellett dönt, és így jut el egészen a Galapagos-szigetekig.
 
A Kapitány és katona a filmtörténet egyik legunalmasabb darabja, de ne higgyétek el nekem. Győződjetek meg róla saját érzékszerveitekkel!


fujisan
2006.12.20
|
Master and Commander: The Far Side of the Word
amerikai történelmi kalandfilm, 128 perc, 2003
A Gladiátor ezúttal az angol flotta kapitányaként Napóleon hajói ellen vezet csatát. Csatajelenetek, végtelen óceán, Galápagos-szigetek... OSCAR-DÍJ 2004!
rendező:

Peter Weir

Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. május 26., szombat

Fülöp, Evelin
H
21
K
22
Sze
23
Cs
24
P
25
21:50
Sztriptíz
amerikai krimi, 1996
21:50
Röppentyűöv
amerikai vígjáték, 2008
22:00
Koktél
amerikai vígjáték, 1988
22:00
Sötét csillag
amerikai sci-fi vígjáték, 1974
22:10
Tökéletes búvóhely
német akciófilm, 2008
Június 1. és 3. között harmadik alkalommal kóstolható immáron már több mint 100 féle üveges és közel 35 féle csapolt belga sör a Vajdahunyad várában.
Június 1-3. között egy különleges, királyi lakomának bárki részese lehet a Budavári Libamájfesztiválon.
Tagok: túl az 1 millión
Copyright © 2012
Pesti Est Kft. az Est Media Group tagja.