Az aranydisznó
Budapest, , 2007. február 17. - március 10.
A kínai kultúrában 2007 az Aranydisznó éve. A kínaiak számára a hatvanévente eljövő Aranydisznó szerencsét, bőséget hoz, így sokan időzítik a gyermekvállalást erre az esztendőre. Vedres Ági fotográfusnő a kínai holdújév előestéjén nyílt kiállítása alkalomhoz illő helyszínen, egy kínai gyorsétteremben fogadja a látogatókat.

A távol-keleti országban a disznót különleges tisztelet illeti. Az aranydisznók orrukkal már a csengőt nyomják... című kiállítás célja, hogy mi, európaiak is képesek legyünk úgy tekinteni ezekre a kedves lényekre, mint a kínaiak. A fotók készítése közben a malackák életének megfigyelője, a fotográfus képei is ezt sugallják.

A disznókról ne a tisztátalanság jusson eszünkbe; vegyük észre, hogy azok is épp oly szeretnivaló állatok, mint a kutyák és a cicák. Az MG Galéria, az NKA és a Pro Cultura Urbis Közalapítvány támogatásával jött létre a kiállítás. Akit magával ragadott a fotográfus képeinek hangulata, további munkáit a budai Színhely Galériában tekintheti meg.

Mohai Szilvia
2007.02.19