A belterjes értelmiségi humor és a New York-i életviteli nehézségek krónikása a Match Pointban morális kérdések feszegetésére használta fel az angol felső középosztály életterét mint látványos hátteret, most pedig egy egyszerű és bájos krimit mesél el hasonló miliőben.
Az alleni hangulat - az erkölcsi tanítás hanyagolása miatt - most erősebb, köszönhetően nem utolsósorban a rendező színészi játékának a kétbalkezes varázsló, Splendini szerepében; a bájos Scarlett Johanssonnak, aki tanult gesztikulációjával korábbi Allen-hősnőket idéz; és az eseményeket beindító Joe Strombel (Ian McShane) karakterének, aki a színészügynök Broadway Danny Rose és a hozzá hasonló legendás csodabogarak figuráját éleszti újra.
A Londonban időző amerikai lány, Sondra Pransky (Johansson) története nem lenne izgalmas, ha az újságírói karrierrel kacérkodó lány nem találkozna Strombel szellemével Splendini varázskabinjában, és nem kapna egy fülest, miszerint a rettegett tarokk-kártyás gyilkos nem más, mint a tehetős és jóképű Peter Lyman (Hugh Jackman). Több sem kell a lánynak: Splendini segítségével Lyman közelébe férkőzik, szeretője lesz, és élete kockáztatása árán is kideríti az igazságot. Mely, mint tudjuk, odaát van - csakhogy ezúttal nem az óceán, csupán a csatorna túlpartján.