Fellépők

Kedvenc helyek

Komolyzenei koncertek

The Levellers az A38-on
|
Budapest, A38 Hajó, október 12. 21:00
A Levellers úgy feszült neki anno a Thatcher-éra vaspolitikájának, mint az angol polgári forradalom jeles alakja, Oliver Cromwell a királypártiaknak, és ugyanúgy legenda is lett. Többedszer zenélnek nálunk.
Hogy a szó és a zene mennyire veszélyes fegyver, most kiderül a Hajón. A Levellers punkja nem köpködő, kivagyi punk, de középső ujjat mutat mindazoknak, akik megérdemlik. Alapvetően brit folk ez, ami punkos, kocsmai energiával pörög. Vélemény van, mindenkiről, minden szinten. Szókimondás van, görbetükör-tartás, és úgy általában a hatalom fikázása, hiszen ne legyenek kétségeink: a hatalom célja a hatalom maga.

A Levellers húsz éve is időszerű volt, akkor és ott egy nemzedék világfelfogását határozták meg, kimondták, amit kevesen: meztelen a miniszterelnöknő, véleményt formáltak és identitást alakítottak. Ugyanakkor azon kevés bandák közé tartoznak, akik aktuálisak is tudtak maradni, sőt ma, a globalizáció, a válság, a szakadék szélére sodródás idején még inkább azok. Nekik aztán tényleg mindegy, hogy a Glastonbury többszázezres közönsége elé állnak-e ki, vagy épp pártucat rajongó elé valamelyik kiskocsmában, mindenhol ugyanazt az energiát szabadítják fel. Készülj az össznépi pogóra!
Radics Gábor
2011.12.23
|
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. május 26., szombat

Fülöp, Evelin
Június 1. és 3. között harmadik alkalommal kóstolható immáron már több mint 100 féle üveges és közel 35 féle csapolt belga sör a Vajdahunyad várában.
Június 1-3. között egy különleges, királyi lakomának bárki részese lehet a Budavári Libamájfesztiválon.
Tagok: túl az 1 millión
Copyright © 2012
Pesti Est Kft. az Est Media Group tagja.