Héten vetített filmek

Filmadatbázis A-Z

Mozik

English screenings

Gyerekfilmek

Dokszerda Filmklub: az utolsó
|
Budapest, DocuArt Kocsiszín, 2009. június 10.
Ráadás-sorozatának utolsó előadásához érkezik a Dokszerda Filmklub a fővárosi DocuArt Kocsinszínben, ahol búcsúzóul Kovács Kristóf Malaccal teljes című dokumentumfilmjét nézhetik meg az érdeklődők.
A Dokszerda Filmklubot eredetileg 2008. november 12. és 2009. április 15. között rendezték meg a DocuArtban, ahol akkor a magyar dokumentumfilmek klasszikusait mutatták be a Nászutaktól kezdve az Együttélésen keresztül a Szépleányokig, mások mellett olyan alkotók munkáit, mint Elek Judit, Almási Tamás vagy Gulyás Gyula
 
A szervezők azonban a program lezárulta után négy ráadásdarabbal ajándékozzák meg a dokurajongókat. Az elmúlt három alkalommal Surányi Judit Tiszta románc, Oláh Lehel Dixi és Zsigmond Dezső Csigavár című művét vetítették. A záró rendezvényen pedig, június 10-én 19 órai kezdettel Kovács Kristóf Malaccal teljes című 2007-es alkotását tekinthetik meg a látogatók, mely a 39. Magyar Filmszemlén a legjobb rendező díját, illetve az Országos Diákzsűri különdíját nyerte el. 
 
A Malaccal teljesben az Ormánsági Fürge Banda diadalútját követhetjük egy Vajszó nevű falucskából a nemzetközi böllérversenyig. Balogh Lajos, Vajszó talán leglelkesebb polgára úgy dönt, az azévi nemzetközi böllérversenyen az ormánsági ízeknek is meg kell mérettetniük. Így hát csapatot toboroz, szponzorokat gyűjt, egyenruhát varrat és feladatokat oszt. Mindeközben a malacok is „terítékre kerülnek”: végigkísérhetjük útjukat a születéstől egészen a hurkatöltőbe kerülésig. 
 
A vetítés után a rendező és Pintér Judit filmesztéta lesz a filmklub vendége. A szervezők ígérete szerint pedig a búcsú ezzel a filmmel nem örökre szól, hiszen idén szeptemberben a sorozat újrakezdődik. 
 
 
 
(DocuArt) 
 
 
2009.06.08
|
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. május 25., péntek

Orbán
Június 1. és 3. között harmadik alkalommal kóstolható immáron már több mint 100 féle üveges és közel 35 féle csapolt belga sör a Vajdahunyad várában.
Június 1-3. között egy különleges, királyi lakomának bárki részese lehet a Budavári Libamájfesztiválon.
Tagok: túl az 1 millión
Copyright © 2012
Pesti Est Kft. az Est Media Group tagja.