Héten vetített filmek

Filmadatbázis A-Z

Mozik

English screenings

Gyerekfilmek

15. Titanic Fesztivál: megvan a nyitófilm
|
Két mai színészlegenda, Christian Bale és Russell Crowe csap össze a jubileumi, 15. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmjében április 3-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
A Börtönvonat Yumába (3:10 to Yuma) című westernfilm az első az összesen 65 merész hangvételű, független alkotás közül, mellyel a Titanic Fesztivál a nagyközönséget várja április 3. és 13. között. 
 
A film – ami egy 1957-es klasszikus feldolgozása – a XIX. századi Arizona kopár tájain játszódik, ahol a falábú veterán, Dan Evans farmer (Bale) egy súlyos aszályt követően a fennmaradásért küzd. 
 
Hogy családját a bajból kihúzza, 200 dolláros fizetségért elvállalja, hogy kísérőnek társuljon a fejvadászokhoz, akik a legendás banditát, Ben Wade-et (Crowe) a Yumába tartó vonathoz szállítják, amely egyenesen a börtönbe, a bitófához vinné. Amikor azonban Wade bandája tudomást szerez az akcióról, Evans és Wade, illetve a csapat többi tagja egy klasszikus élethalálharc közepén találják magukat. 
 
A Johnny Cash-film, A nyughatatlan rendezőjének, James Mangoldnak izgalmas westernjét a tizenegy napon át tartó Titanic Filmfesztivál második napján, április 4-én is levetítik, amikor is a nagyközönség is megtekintheti (mivel a fesztivál nyitó gálája zártkörű). 
 
Christian Bale-t egyébként Werner Herzog Hajnali mentőakció című háborús filmjében is láthatja a nagyközönség a Titanicon, élete egyik legnagyobb alakításában. 
 
 
 
(titanicfilmfest.hu) 
2008.03.27
|
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. május 25., péntek

Orbán
Június 1. és 3. között harmadik alkalommal kóstolható immáron már több mint 100 féle üveges és közel 35 féle csapolt belga sör a Vajdahunyad várában.
Június 1-3. között egy különleges, királyi lakomának bárki részese lehet a Budavári Libamájfesztiválon.
Tagok: túl az 1 millión
Copyright © 2012
Pesti Est Kft. az Est Media Group tagja.