Héten vetített filmek

Filmadatbázis A-Z

Mozik

English screenings

Gyerekfilmek

Kalifornia királya
|
est.hu:
8/10
|
olvasói:
7/10 (11)
Ha nem lenne többszörösen is foglalt, Mike Cahill bemutatkozó nagyjátékfilmjének akár a Bolondok aranya címet is adhatták volna, hiszen benne egy, az idegszanatóriumból frissen szabadult, holdkóros, levitézlett zenész kezd kincsvadászatba.
A Michael Douglas által megformált Charlie azt veszi a fejébe, hogy a XVIII. századi spanyol felfedező, Juan Florismarte Garces atya elrejtett kincse valahol Kaliforniában, méghozzá éppen az ő környékükön van elásva. Az esztelen vadászatba a férfi koravén, elhanyagolt 16 éves lányát, a tanulás helyett a közeli Mekiben gályázó Mirandát is sikeresen belerángatja, így apa és lánya Amerika kevéssé vadregényes tájain, egy golfpályán és a helyi barkácsáruházban próbálják felkutatni az aranyat fémdetektor, kölcsönmarkológép és rengeteg kreativitás segítségével. Az őrült kalandok során pedig az egymástól elhidegült szülő és gyermek szépen lassan újra közel kerül egymáshoz. 
 
Mivel a szereplők köre rendkívül szűk, a néző minden figyelmével a Charlie és Miranda közti kapcsolatra koncentrálhat (persze csak a rengeteg helyzetkomikum és éles helyzet mellett). Michael Douglast sokféle szerepkörben láthattuk már, de ápolatlan, elvarázsolt hobóként még mindig tud újat mutatni. Akire pedig rajta kívül még érdemes figyelni, az a Mirandát játszó Evan Rachel Wood. A mindössze 20 éves hölgy - aki civilben Marilyn Manson barátnője, de ez senkit ne riasszon el! - egyenrangú partnere az öreg róka Douglasnek, s a remekül megírt forgatókönyv mellett kettejük összjátéka a film élvezetének kulcsa. 
fürkész
2007.12.07
|
King of California
amerikai vígjáték, 96 perc, 2007
Az idegszanatóriumból frissen szabadult Charlie és elhanyagolt, 16 éves lánya kincsvadászatba kezdenek Kalifornia kevéssé vadregényes tájain, miközben egymáshoz is közelebb kerülnek.
rendező:

Mike Cahill

Forgalmazza: Best Hollywood
Bemutató: 2007. december 13.
Új hozzászólás
Név: E-mail:
Hozzászólás:
Ismételd meg:


2012. május 25., péntek

Orbán
Június 1. és 3. között harmadik alkalommal kóstolható immáron már több mint 100 féle üveges és közel 35 féle csapolt belga sör a Vajdahunyad várában.
Június 1-3. között egy különleges, királyi lakomának bárki részese lehet a Budavári Libamájfesztiválon.
Tagok: túl az 1 millión
Copyright © 2012
Pesti Est Kft. az Est Media Group tagja.