Amint arról korábban már hírt adtunk, a Nyitott Könyvműhely Kiadó igényes képregény-kiadványok megjelentetésébe kezdett Artcomix fedőnév alatt. Dino Buzzati Szerelem utolsó látásra című képes poémája után máris itt van egy valódi kortárs klasszikus.

Gróf amellett, hogy az Est Lapok állandó munkatársaként hétről hétre ellát minket „háromkockás” fergeteges humorú és gyakorta kegyetlenül pontos társadalomkritikai meglátásaival, animációs filmeket készít, könyvet ír, videoklipekben dolgozik.
Mostani kötete ékes bizonyítéka annak, hogy - valódi művészhez méltóan - mennyire sokoldalúan közelít az őt körülvevő valósághoz, hogy olyan dolgokat lásson meg és dokumentáljon, amelyek annyira áthatják a mindennapokat, hogy szinte már észre sem vesszük.
Szöveg nélküli, a filmszerű időbeliséget a papír kétdimenziós felületére tömörítő darabjai formai találékonyságukkal nyűgöznek le. Kis magyar popkultúrtörténeti darabjai (kedvencem például az az egyoldalas, amiben a DJ-jelenséget helyezi történeti távlatokba, vagy amelyekben a „Szigetelés” jelenségét állítja görbe tükörbe) pedig egyszer még napjaink életérzésének legfontosabb dokumentumaivá válhatnak.
A könyvben összegyűjtött rajzsorozatokból jól kirajzolódik két fontos irány: a rajzoló zenei és filmes érdeklődése, és ehhez kapcsolódva a sztársághoz és a művészléthez való viszonyunk/viszonya megrajzolása. Bármiről is gondolkodjon/rajzoljon azonban, mindig megőrzi ellenállhatatlan humorát, ugyanakkor - mint minden igazi humor mögött - nála is mindig felsejlik, hogy mindez mennyire komoly és milyen mély bölcsességet rejt.
Gróf Balázs: Képregények. Nyitott Könyvműhely Kiadó, 190 oldal, 2800 Ft
|
Iratkozz fel RSS-hírcsatornáinkra!
Programot ajánlok|Impresszum|Médiaajánlat|Vélemény|Felhasználási feltételek




